ziemia na sprzedaż

Ziemia w Pruszcz Gdański sprzedam

Pomorskie

Inwestowanie w rolę zatrzymuje się w bliskim świecie jeszcze dużo proste, chociaż jednocześnie warto jest korzystać na pomocy to, że zasoby gruntów to nie jest worek bez dna. Są w Polsce gminy, które w nowych dekadach gruntami gospodarowały oszczędnie rozkładając toż na poziomy. Niektóre biedniejsze, z faktami budżetowymi, szybko pozbywały się części nie spoglądając na to, jakie wpływy będą nosiły w perspektywy. A przecież ziemia jest jeszcze bardziej istotna, nawet w obecnych pozornie mniej ciekawych miejscach.

Ziemia w Starogard Gdański sprzedam

 

Gdy zatem się zmieniało

Do połowy lat dziewięćdziesiątych ogromnej większości ludzi miast posiadanie ziemi na wsi było jedynie pustym hasłem. Potem jeszcze dużo modne było się hasło „agroturystyka” i część mieszczuchów postanowiło sprawdzić tej branże turystyki. Pokazało się po latach, że dla postaci z nich pracę agroturystyczna stawała się jedynym źródłem (czasem) niemałych dochodów.

Warto jednak powrócić do 1990 roku, kiedy to rozwiązano pegeery. Ówczesna AWRSP (Agencja Nieruchomości Rolnej Skarbu Państwa) zaczęła wyprzedawać lub dawać w dzierżawę ogromne areały ziemi popegeerowskiej.

To najbardziej na tym wzięła tak zwana (była obecnie) „nomenklatura” i grupę z ostatnich ról do dziś jest wielohektarowe gospodarstwa składając się w olbrzymiej wadze na hodowli bydła. Mienie takich areałów okazało się bardzo opłacalne wraz z wejściem Polski do Grup Europejskiej z czym dokładnie zobowiązują się do ostatniej chwili niemałe dopłaty do ziemi rolnej.

Małe, kilkuhektarowe gospodarstwa, zaczęły padać – ich właściciele zaczęli po prostu odchodzić. I ogromnym wzięciem zaczęły się cieszyć działki nad jeziorami, pomimo tego, że przynależą do najważniejszych. Mówi to przede każdym Wielkich Jezior Mazurskich a ich najulubieńszych okolic.

Natomiast w mieście

Na momencie ostatnich tysiącleci zdynamizował się mocno trend budowania domów na placach podmiejskich. Otoczenia miast zaczęły się stawać ogromnymi noclegowniami dla osób tworzących w prawdziwych aglomeracjach. Ponadto zaczęto wypierać z miast zakłady przemysłowe. Dlatego powodzeniem zaczęły się cieszyć wolne działki w strefach ekonomicznych, co się dodatkowo wiąże z pomocami podatkowymi.

W miastach takich miast jak Warszawa pod wieżowce uzyskuje się każdy skrawek gruntu. To sprawia nierzadko kontrowersje, ale niejednokrotnie pozwala niwelować przypadkową, niską zabudowę handlową.

Doskonali swoje oblicze otoczenie mniejszych miast, zwłaszcza miejscowości turystycznych i uzdrowiskowych. W nowych dekadach niektóre z nich podwoiły swoją powierzchnię za sprawą nowych budynków jednorodzinnych.

zobacz również Jak Polacy zmieniali podejście do ziemi

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments